Novinky na email

Ako ste spokojní so službami salónu? 

Zarastajúce nechty

 

Najčastejšie príčiny zarastania nechtov sú príliš úzke topánky a nesprávne strihanie nechtov.

 

Ak nosíme príliš úzku obuv alebo si striháme nechty do oblúka a k tomu príliš nakrátko, začne na nechty nosená obuv vytvárať tlak, pod ktorým sa necht deformuje a jeho okraj začína vrastať do bočnej strany nechtového lôžka. Tým že sa pokožka poškodzuje, začne tvoriť špeciálne bunky, ktoré majú za úlohu ranu zaceliť. Toto narastajúce tkanivo ľudovo nazývané „divé mäso“ prerastá cez necht a pritom ho do lôžka zatláča ešte hlbšie.

 

Týmito nepríjemnosťami sú ohrození najmä diabetici a iní ľudia u ktorých sa prejavuje porucha vnímania hranice bolesti, pretože nie sú schopní vnímať bolesť sprevádzajúcu zarastanie a tým pádom si nechty nenechajú včas ošetriť. Do rany sa nanesú baktérie a tie zapríčinia následnú komplikáciu- infekciu.

 

Ak zarastanie nechta ešte len začalo a práve došlo k vzniku divého mäsa, môže pomôcť leptavá lápisová tyčinka. Obsahuje AgNO3 - dusičnan strieborný a má baktericídne účinky. Keď ňou budeme divé mäso pravidelne natierať, po čase odumrie.

 

Najúčinnejšou prevenciou sú v tomto prípade pohodlné topánky a správne strihanie nechtov.

 

Tie by sa mali strihať minimálne jeden krát za mesiac a v žiadnom prípade by nemali byť príliš krátke. Koniec nechta by sa mal presne kryť s bruškom na prste.

 

Použiť denne3 až 5 krátToenail, jitrocelovu masť alebo čajovníkový olej.

 

Upozorňujúcimi príznakmi sú sčerveňanie poškodzovanej kože a nepríjemné bolesti, hlavne ak na miesto zatlačíme. Infekciu rozpoznáme podľa opuchu, neskôr sa môže objaviť hnisanie. Vtedy je skutočne najvyšší čas vyhľadať lekára, pretože musí určiť, či sa jedná o infekciu alebo ide o kožnú pleseň.

Copyright Salon IMPRESSION © 2009