Novinky na email

Ako ste spokojní so službami salónu?Revolučné liečenie akné pomocou prístroja A.C.N.E. H.E.L.P

Akné je chronický zápal pilosebaceóznej jednotky. Pilosebaceózna jednotka sa skladá z mazovej žľazy napojenej na vlasový kanálik.. Mazová žľaza vytvára olejovitú hmotu, nazvanú sebum, ktorá sa za normálnych okolností vylučuje otvorom vo folikule na povrch pokožky a spolupodieľa sa na vytvorení tzv. hydrolipidového filmu na pokožke. Akné vzniká v dôsledku uzatvorenia vývodov mazových žliaz.

 

Základným prejavom akné sú komedóny. Stagnácia sekrétu mazových žliaz má za následok ich poškodenie a vznik hlbokého zápalu. Zvýšená tvorba mazu pôsobí upchatie folikuloch a následne vedie k množeniu baktérie Propionibacterium acnes . Tieto baktérie produkujú chemikálie a enzýmy, ktoré môžu spôsobiť zápal. Pokiaľ už upchatý folikul nemôže ďalej svoj obsah udržať, praskne a vytvoria sa vredy.

 

Propiobacterium acnes počas svojej biologickej funkcie, ako aj iné živočíchy, produkujú porfiríny, ktoré sa vyskytujú aj v ľudskom tele, ako prirodzené zlučeniny. Porfiríny majú najväčšiu schopnosť pohlcovať svetlo v sfére viditelného modrého svetla 400 -430nm, a červeného svetla vlnovej dĺžky 660nm a preto vieme s týmto svetlom vyvolať zničenie baktérií Propionibacterium acnes. To je metóda fotoinaktivácie. Ak teda porfiríny vystavíme účinku takého svetla, vzniknú voľné radikály, ktoré zničia baktérie.

 

Na základe týchto poznatkov bol vyvinutý prísroj A.C.N.E. H.E.L.P a metóda fotoinaktivácie. Princíp fotoinakivácie Fotoinaktivácia prebieha pomocou ošetrovacej hlavice BRH® - ( Blu-Red-Heat ) Lokálne pôsobenie modrého svetla vlnovej dĺžky 400-430nm a červeného svetla vlnovej dĺžky 660nm, a používanie benzoyl – peroxidu dáva signifikačné výsledky pri liečbe akné.

Ošetrenie vyžaduje pravidelnosť. To znamená najmenej 2 krát týždenne, v akútnych prípadoch aj 3 krát týždenne. Minimálna potreba je 6 ošetrení za sebou.

Pri zakúpení balíku ošetrení poskytujem zľavu od 20 do 40% podľa počtu ošetrení.

 

Veľmi dôležitý je predovšetkým protizápalový účinok červeného svetla, ktorý vyplýva z toho, že je schopný ovplyvniť uvolnenie cytokínov z makrofágov alebo z iných buniek. Cytokíny sú spoluzodpovedné za úspešný priebeh imunitnej reakcie. Pôsobia aj ako rastové faktory, a slúžia ako ochrana pred tkanivovými poškodeniami.

 

Počas ošetrenia povrch kože je vystavený aj účinku tepla pomocou tepelného prvku v ošetrovacej hlavici. Prihliadnuc na to, že enzýmy pôsobia intenzívnejšie pri vyšších teplotách, zohrievanie podporuje aj látkovú premenu kožných buniek, teplom zrýchlime celý proces.

 

Pri ošetrení BRH® ošetrovacou hlavicou a  súčasným pôsobením tepla, modrého a červeného svetla sa znižuje zápal, znižuje sa počet baktérií a zrýchli sa regenerácia kože.

 

Copyright Salon IMPRESSION © 2009