Rýchly kontakt

Kozmetický salón IMPRESSION

 

Eva Mierková
Sienkiewiczova 2
811 09 Bratislava

Mobil: 0904 402 728
E-mail:
mierkova@gmail.com

 

 

Pre časovú náročnosť jednotlivých ošetrení prosím sa objednať telefonicky

 

Akcie

 

Vernostné zľavy  20 %
Viac sekci AKCIE

 

Odhalte to najlepšie z prírody
BEAUTY GARDEN

Možnosť zakúpenia darčekových poukážok


 

Novinky na email

Ako ste spokojní so službami salónu? 

 

15.11. – 14.2. – OBDOBIE VODY

podľa čínskej medicíny

 

Podľa čínskej medicíny človek a príroda tvoria jeden celok. Na vonkajšie podnety reaguje ľudský organizmus veľmi citlovo. V každom ročnom období musíme čeliť istým nepriaznivým poveternostným podmienkam. V zime odolávame chladu. Ak tieto poveternostné faktory zajdú za hranicu prirodzenej imunity, ochorieme.

 

 

Aktívne orgány v zime: obličky, močový mechúr.

 

Obličky a močový podľa tradičnej čínskej medicíny  patria k sebe. Sú štrukturálne aj funkčne prepojené. V obličkách máme zakorenenú prvotnú energiu, ktorú sme v génoch dostali od našich rodičov. Močový mechúr zbiera moč, ktorý obličky vylúčili a hromadí ho tak dlho, kým to telo neopustí a kontroluje jeho odtok. Týmto spôsobom je regulovaný tok vody v tele.

 

Prvotná energia je najdôležitejšou časťou organizmu, pretože dáva možnosť vzniku ďalším dvom dôležitým energiám (vitálnej a duchovnej energie). Množstvo a kvalita prvotnej energie  závisí od zdravotného stavu našich rodičov v okamžiku počatia. Po narodení sa zakorení práve v  obličkách  a neskôr po puberte v  pohlavných žľazách dieťaťa.

Nemali by sme teda plytvať s touto energiou a keďže pôsobením tejto energie sú obličky, starostlivosť o tento orgán má kľúčový význam pri práci s energiou.

 

Prvotná energia  je spojená aj s myslením a rozumovými schopnosťami. Keď sa človek v duchu rozhodne pre nejaký čin, tento typ riadiacej životnej energie okamžite začne prúdiť ku svalom, ktoré môžu tento čin uskutočniť, alebo k mozgu, ktorý už ďalej smeruje tam, kde je to potrebné. Ľudia so silnými obličkami sa vyznačujú odvahou, rozhodnosťou, pevnou vôľou,  úspechom a dlhým životom. Naopak, pri nerovnováhe energie obličiek človek má potrebu neustále sa sťažovať na problémy života, stenať a vzdychať nad každou maličkosťou. Tieto pocity prezradí aj tón a zvuk ich hlasu. V horších prípadoch môžu byť aj záchvaty plaču a hlboké depresie. Močový mechúr je jeden z najcitlivejších orgánov nášho tela. Reaguje nielen na fyzické dráždenie, ale aj  na naše emócie. Tekutosť a voľný tok tekutiny v tele je kľúčovým problémom pri procese myslení.

 

Vonkajším prejavom nerovnováhy týchto orgánov sú aj vlasy. Keď ich máme suché a na konci rozštiepené, vypadávajú a veľmi skoro začnú šedivieť - poukazuje to na slabú energiu v obličkách.

Obličky sú zodpovedné za stav našich kostí a kĺbov (choré obličky sú jednou z príčin osteoporózy), priechodnosť ciev (ak obličky nedostatočne odvádzajú toxíny z tela, tieto sa usadzujú v cievach a zle prúdi krv), za našu sexuálnu aktivitu. 
Obličky filtrujú tekutiny z nášho tela, ale dokážu to správne robiť iba v prípade, že cez ne nepustíme veľa toxínov. Potom je narušená filtrácia, vznikajú cysty, chronický zápal nadobličiek.


Maximálna aktivita meridiánu močového mechúra je medzi 15 -17 hodinou a meridiánu obličiek je medzi 17 -19 hodinou.

V tomto čase sú osoby s nerovnováhou týchto orgánov rozrušené, unavené alebo podráždené, lebo vtedy môže energia klesnúť najnižšie. Preto je to vhodný čas na meditáciu a odpočívanie. Toto obdobie je ideálne na prevenciu starnutia, keďže obličky určujú dĺžku nášho života.

 

 

 

 

Funkcia obličiek súvisí s nasledujúcimi chorobami

Reumatizmus, bolesti chrbtice, gynekologické ochorenie, impotencia, zápal prostaty, rednutie kosti, bolesti kĺbov (choré obličky sú jednou z príčin osteoporózy), kožné choroby a priechodnosť ciev, ďalej za našu sexuálnu aktivitu. 


Príznaky slabosti obličiek

 časté zápaly močového mechúra, ktorý sa snaží preberať funkciu obličiek, problémy sluchu (tinitus), rednutie kostí, strata pamäti, problémy s učením.Rady pre obdobie vody

Prvok vody je asociovaný so severom a zimou. Nízke teploty a vlhké podminky okolia môžu zhoršiť mnoho symtómov, hlavne keď sme sa o seba v lete nestarali. Ľudia so slabým prvkom vody všeobecne neznášajú zimu. Je dôležité v týchto mesiacoch udržať telo, hlavne obličky v teple. Ak je vám stále zima, uviažte si okolo pasu šál, aby ste chránili „oheň“ svojich obličiek.  Ale predovšetkým je ale potrebné vyhýbať sa nadmernému zaťažovaniu obličiek bielkovinnými produktami. Čím viac toho konzumujeme, tým viac dusíkatých zlučenín musia obličky vylučovať. Ich funkciu negatívne ovplyvní aj prehnané množstvo vareného škrobu (zemiaky). Pre dobré strebanie kalcia je dôležité piť čerstvé ovocné šťavy bohaté na prírodné látky, alebo užívať  biologické doplnky s obsahom biokalcium, biozinok  alebo preparáty na prečisteniu ciev v obličkách. Úplne výnimočný je produkt Kordyceps. Aj naša západná medicína uznala, že tento prípravok má priaznivý vplyv na látkovú výmenu v obličkách a na všetky zápalové procesy v tele, teda urýchli a uľahčí vylúčiť  usadzeniny a toxíny a má vynikajúce profylaktické účinky. Dokonca z organizmu vylúči aj nevhodný fosfor.

 

Pupalkový olej vyrovnáva hormonálnu dysfunkciu, zlepšuje kožu, oddiali klimaktérium.

 

Kapsule Kan Li sa vyrábajú z prírodných látok obsahujúcich sójové izoflavonoidy, ktoré sa získavajú zo sójových bôbov. Molekulová štruktúra sójového izoflavónu je zhodná so štruktúrou ženského pohlavného hormónu –estrogénu. Je to rastlinný fytohormón, ktorý môže v tkanivách obsadzovať estrogénové receptory. Tým sa zníži pravdepodobnsť výskytu rakoviny prsníka v mliečnej žľaze. Ľudstvo pozná sóju viac ako 2000 rokov. Sójové izoflavony sú adekvátnou náhradou ženských pohlavných hormónov bez vedľajších účinkov. S pribúdajúcim vekom sa v žensom organizme znižuje hladina estrogénov, čo spôsobuje typické príznaky klimaktéria – zmeny nálad, nervové napätie, návaly... .

Prírodný fytoestrogén doplňa nedostatok estrogénov v ženskom organizme a je ideálnym a veľmi perspektívnym produktom pre jeho regeneráciu.

 

 

 

 

Potraviny pre prvok vody

 

Fazule a hrach

Jačmeň a pohánka

Nemastné bravčové mäso

Ovocie: ďatle, pečené gaštany

Zelenina : zelené riasy, kombu, wakame, nori vločky (dajú sa zakúpiť v obchodoch so zdravou výživou

Liečivé bylinky: škorica, koreň čakanky, žihlavový čaj, fenikel, muškát, zázvor, tymian a rozmarín, olivy.

 

- Zeler je veľmi bohatý na organický sodík. Obsahuje soľ a baktérie kyseliny mliečnej, ktoré sú dôležité aj pre rovnováhu pH.

- Tamari- sójová omáčka bez prísady pšenice.

- Ryba je považovaná za vynikajúce liečivo pre obličky. Ustrice majú mimoriadne vysoký obsah zinku. Môžeme doplniť s biozinkom z biologických prísad, ak nedokážeme väčšie množstvo konzumovať.

- Zrnka, ako jačmeň, pohánka a proso sú zásadité a môžu znížiť hladinu kyselín v tele. Majú aj zahrievajúci účinok v organizme. Naopak, pšenica a žito obsahujú veľké množstvo kyseliny a mali by sme sa im vyhýbať v zime.

- Mrkva prečisťuje obličky a obsahuje aj značné množstvo draslíku, horčíku a vitamínu A.

- Plody lesa, ako borievky  sú tiež veľmi vhodné na prečistenie običiek.

- Nelúpané sezamové zrna zlepšujú kvalitu krvi, kladne pôsobé aj na zrak (zaostrujú videnie), udržujú telo vlhké a pružné, posilňujú kosti a pridávajú aj mladistvú svieživosť. Masáže so sezamovým olejom sú blahodarné na celú pokožku, hlavne pre reflexné body na vnútornej strane oboch chodidiel.

- Priaznive účinky majú aj vlašské orechy, zelené listové zeleniny ako brokolice, petržlenová vňať, cukety, zelený šalát, karfiol, hlávková kapusta a žltý melón.

- veľa tekutiny môže spôsobiť negatívne na činnosť obličiek v zime -  hlavne studené nápoje.

 

Odporúča sa piť vlažná, skôr teplá voda, zázvorový čaj a vlažná chlorofylová voda.

Chlorofyl má neobyčajne silné alkalizujúce účinky na tráviaci sysstém. Ak konzumujeme nadmerné množstvo bielkovín, sladkostí, niektorých potravín (napr. káva) a perlivých nápojov, do nášho tela sa dostávajú chloridy a fosfáty. Ak organizmus nedokáže tieto látky vylúčiť, môžu sa v tele hromadiť.Vtedy sa odporúča dopriať si detokikačný režim, při ktorom može do veľkej miery pomôcť i prípravok chlorofil.

 

 

 

 

                                   

 

 

 

 

 

Copyright Salon IMPRESSION © 2009