Novinky na email

Ako ste spokojní so službami salónu?
Najúčinnejšia masáž na poskracované svaly, šlachy a  bolestivé kĺby.

Trvá 60 alebo  90 minút.  

Rozpúšťanie blokád, prečisťovanie energie.

 

 Naše telo je citlivý tvor. Ak sa nám darí dobre, spolupracuje s nami a prekonáva všetky ťažkosti. Ak mu však niečo nesadne, dá to najavo. Znamená to zastaviť sa a vďaka čarovných hmatov z Indie si nechajte dôkladne premasírovať celé telo.

Pred masážou na jednotlivých energetických dráhach  jemným tlakom na príslušné marmové body Vám rozprúdim energiu „prána“  v celom tele. Jemné hmaty zároveň aj upokojujú a pripravia Vás na masáž.

Masážna zostava "dhata snehan" zahŕňa pomalé, hĺbkové a neprerušované ťahy na zistenie pružnosti  a zablokovaných častí na úrovni celého tela. Následne opakovanými pohybmi šetrne, nenásilne a ohľaduplne prebieha:

1.mobilizácia kĺbu,

2. uvoľnenie stuhnutých tkanív a zmeravených kĺbov

3. udržanie dostatočného krvného obehu v svaloch a väzivových štruktúrach.

Pre vaše telo to pôsobí, ako pasívna gymnastika.

Ak sú svaly dlhšie nečinné, spojivové tkanivo obklopujúce svalové vlákna sa skráti a „prilepí“ na susedné spojivové tkanivo. Ak sa svaly dlhodobo napínajú (práca pri počítači,  nosenie kabelky na jednej strane a iné jednostranné namáhanie svalov)  sú stiahnuté a krvné cievy v nich sa zúžia. Po čase sa dodávka krvi do neustále napnutého svalu oslabí, svalové vlákna sa „ zlepia“ a spojivové tkanivo, ktoré ich obaľuje, zhrubne a spôsobuje združovanie svalových vlákien. Výsledkom týchto zmien je obmedzená pohyblivosť postihnutých svalov a kĺbov.

Ak má niekto takéto problémy, pri masáži spočiatku pociťuje bolesť. Je to preto, že hlboký tlak na „zlepené“ svaly síce pomáha vlákna oddeliť, ale zároveň môže spôsobovať aj mikroskopické trhlinky v spojivovom tkanive, čo vyvoláva zápal a bolesti. Časom však masáž pomôže svalom uvoľniť sa a znovu nadobudnúť pohyblivosť.

 

 

Copyright Salon IMPRESSION © 2009